Historia firmy

Firma Mochtoys została założona w 1993 roku przez Artura Mocha i do chwili obecnej jest firmą rodzinną. Swoją działalność zaczynała posiadając niewielki zakład produkcyjny i zaledwie kilka produktów w ofercie.

W chwili obecnej Mochtoys posiada dwie nowoczesne fabryki i magazyny oraz kilkaset produktów w swojej ofercie – od małych zabawek plażowych, poprzez klocki, samochody, kuchnie, garaże, rowerki, jeździki, a kończąc na zabawkach ogrodowych takich jak zjeżdżalnia i domek.
Swój dynamiczny rozwój zawdzięczamy ciężkiej pracy, dbałości o szczegóły, przemyślanym inwestycjom i zaangażowaniu wszystkich pracowników.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze wydarzenia z historii firmy Mochtoys:

01.2020 - Wprowadzenie do sprzedaży nowego Domku ogrodowego
W roku 2020 firma Mochtoys rozpoczęła sprzedaż nowego Domku ogrodowego “Happy house” .
05.2018 - Wprowadzenie do sprzedaży nowej Kuchni
W roku 2018 firma Mochtoys rozpoczęła sprzedaż nowych Kuchni z serii “Cooking studio” .
01.2017 - Wprowadzenie do sprzedaży nowego Domku ogrodowego
W roku 2017 firma Mochtoys rozpoczęła sprzedaż nowego Domku ogrodowego.
01.2016 - Wprowadzenie do sprzedaży małej Zjeżdżalni
W sezonie wiosna-lato 2016 firma Mochtoys wprowadziła do oferty małą Zjeżdżalnię o długości 116cm.
01.2015 - Wprowadzenie do sprzedaży dużej Zjeżdżalni
Na sezon wiosna-lato 2015 firma Mochtoys zaprezentowała dużą Zjeżdżalnię o długości 180cm.
01.2013 – Wprowadzenie do sprzedaży małego Domku ogrodowego
Po sukcesie, jakim było wprowadzenie do oferty w 2011 roku Domku ogrodowego, firma Mochtoys wprowadziła na rynek mniejszą wersję Domku ogrodowego.
01.2011 – wprowadzenie do sprzedaży Domku ogrodowego
W sezonie wiosna-lato 2011 firma Mochtoys wprowadziła do sprzedaży Domek ogrodowy własnego projektu. Artykuł ten okazał się hitem sprzedaży zarówno w Polsce jak i innych krajach.
06.2010 – Otwarcie zakładu w Woli Duckiej

Firma Mochtoys uruchomiła nową linię produkcyjną zabawek wielkogabarytowych (piaskownice, domki ogrodowe). Obok nowej hali produkcyjnej otwarto magazyn wysokiego składowania o pojemności 3 tysięcy palet.
03.2008 - wdrożenie Systemu Zarządzania Jakością ISO9001:2000
W marcu 2008 firma otrzymała certyfikat potwierdzający wdrożenie Systemu Zarządzania Jakością ISO9001:2000. Jest on potwierdzeniem najwyższej jakości produktów i obsługi klientów. Każdego roku przeprowadzany jest przegląd procesów, co ma zapewnić najwyższy standard działania firmy.
01.2008 – wprowadzenie technologii BML do produkcji zwiększyło jej wydajność
Firma uruchomiła linię produkcyjną rozdmuchową z wykorzystaniem wtapianych etykiet BML. Dało to nam możliwość produkowania kręgli ozdobionych etykietą kolorową BML.
05.2006 – nagroda za 10-lat współpracy z siecią Auchan Polska
Firma Mochtoys jako wzorowy dostawca otrzymała nagrodę za 10 lat efektywnej współpracy z siecią Auchan. Było to ukoronowaniem wieloletnich starań i zaangażowania popartych doskonałymi wynikami sprzedaży.
03.2006 – podpisanie pierwszej umowy licencyjnej
Zgodnie z oczekiwaniami klientów firma Mochtoys podpisała pierwszą umowę licencyjną z firmą Warner Bros. na umieszczenie postaci z bajek na swoich produktach. W następnych latach zwiększyliśmy liczbę posiadanych licencji i artykułów licencyjnych, np. Spider-Man, Barbie czy Scooby-Doo.
01.2004 – wprowadzenie technologii IML do produkcji
Firma zakupiła oprzyrządowanie i know-how do produkcji zabawek z wtopionymi etykietami polipropylenowymi. Było to innowacyjne rozwiązanie wśród polskich producentów zabawek. Aktualnie etykiety IML zdobią znaczną część naszych produktów – wiaderka, zjeżdżalnie, artykuły zimowe i klocki.
08.1999 – nowa siedziba w Otwocku przy ul.Narurtowicza 308
Przeniesie produkcji i magazynów do nowej lokalizacji, która do dnia dzisiejszego pozostała główną siedzibą firmy Mochtoys. Od tego czasu zakład produkcyjny i magazyn były regularnie rozbudowywane.
26.03.1993 – rozpoczęcie działalności
Tego dnia firma Mochtoys rozpoczęła swoją działalność. Posiadaliśmy w ofercie zaledwie kilka produktów i nikt z nas nie przypuszczał jak daleko uda nam się zajść…