O nas

Firma Mochtoys jest jednym z czołowych producentów zabawek z tworzyw sztucznych w Europie.
Została założona w 1993 roku i aktualnie posiada dwie nowoczesne fabryki i magazyny, w których pracuje ponad 180 osób.
Od samego początku istnienia firma ma swoją siedzibę w Otwocku k. Warszawy. Produkty naszej firmy są sprzedawane z powodzeniem na rynku krajowym i w całej Europie od prawie 30 lat. Można je znaleźć na półkach największych sieci handlowych oraz w tradycyjnych sklepach z artykułami dla dzieci. Naszymi zabawkami bawią się każdego dnia miliony dzieci na plażach, w piaskownicach, na placach zabaw, w przedszkolach i domach. Jesteśmy dumni, że możemy wywoływać uśmiech na ich twarzach.

Mochtoys w liczbach

350 ton

surowca przerabiane kazdego miesiaca

12000 palet

pojemność magazynu wyrobów gotowych

30 krajów

do których sprzedajemy nasze produkty

3,5 mln

sztuk zabawek sprzedawane każdego roku

13000 m2

powierzchni produkcyjno-magazynowej

HISTORIA FIRMY

Firma Mochtoys została założona w 1993 roku przez Artura Mocha i do chwili obecnej jest firmą rodzinną. Swoją działalność zaczynała posiadając niewielki zakład produkcyjny i zaledwie kilka produktów w ofercie.

W chwili obecnej Mochtoys posiada dwie nowoczesne fabryki i magazyny oraz kilkaset produktów w swojej ofercie – od małych zabawek plażowych, poprzez klocki, samochody, kuchnie, garaże, rowerki, jeździki, a kończąc na zabawkach ogrodowych takich jak zjeżdżalnia i domek.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze wydarzenia z historii firmy Mochtoys:

01.2020

Wprowadzenie do sprzedaży nowego Domku ogrodowego

W roku 2020 firma Mochtoys rozpoczęła sprzedaż nowego Domku ogrodowego “Happy house”.

05.2018

Wprowadzenie do sprzedaży nowej kuchni

W roku 2018 firma Mochtoys rozpoczęła sprzedaż nowych Kuchni z serii “Cooking studio” .

01.2017

Wprowadzenie do sprzedaży nowego Domku ogrodowego

W roku 2017 firma Mochtoys rozpoczęła sprzedaż nowego Domku ogrodowego.

01.2016

Wprowadzenie do sprzedaży małej zjeżdżalni

W sezonie wiosna-lato 2016 firma Mochtoys wprowadziła do oferty małą Zjeżdżalnię o długości 116cm.

01.2015

Wprowadzenie do sprzedaży dużej zjeżdżalni

Na sezon wiosna-lato 2015 firma Mochtoys zaprezentowała dużą Zjeżdżalnię o długości 180 cm.

01.2013

Wprowadzenie do sprzedaży małego Domku ogrodowego

Po sukcesie, jakim było wprowadzenie do oferty w 2011 roku Domku ogrodowego, firma Mochtoys wprowadziła na rynek mniejszą wersję Domku ogrodowego.

01.2011

Wprowadzenie do sprzedaży domku ogrodowego

W sezonie wiosna-lato 2011 firma Mochtoys wprowadziła do sprzedaży Domek ogrodowy własnego projektu. Artykuł ten okazał się hitem sprzedaży zarówno w Polsce jak i innych krajach.

06.2010

Otwarcie zakładu w Woli Duckiej

Firma Mochtoys uruchomiła nową linię produkcyjną zabawek wielkogabarytowych (piaskownice, domki ogrodowe). Obok nowej hali produkcyjnej otwarto magazyn wysokiego składowania o pojemności 3 tysięcy palet.

03.2008

Wdrożenie systemu zarządzania jakością ISO9001:2000

W marcu 2008 firma otrzymała certyfikat potwierdzający wdrożenie Systemu Zarządzania Jakością ISO9001:2000. Jest on potwierdzeniem najwyższej jakości produktów i obsługi klientów. Każdego roku przeprowadzany jest przegląd procesów, co ma zapewnić najwyższy standard działania firmy.

01.2008

Wprowadzenie do technologii BML do produkcji zwiększyło jej wydajność

Firma uruchomiła linię produkcyjną rozdmuchową z wykorzystaniem wtapianych etykiet BML. Dało to nam możliwość produkowania kręgli ozdobionych etykietą kolorową BML.

05.2006

Nagroda za 10 lat współpracy z siecią Auchan Polska

Firma Mochtoys jako wzorowy dostawca otrzymała nagrodę za 10 lat efektywnej współpracy z siecią Auchan. Było to ukoronowaniem wieloletnich starań i zaangażowania popartych doskonałymi wynikami sprzedaży.

03.2006

Podpisanie pierwszej umowy licencyjnej

Zgodnie z oczekiwaniami klientów firma Mochtoys podpisała pierwszą umowę licencyjną z firmą Warner Bros. na umieszczenie postaci z bajek na swoich produktach. W następnych latach zwiększyliśmy liczbę posiadanych licencji i artykułów licencyjnych, np. Spider-Man, Barbie czy Scooby-Doo.

01.2004

Wprowadzenie technologii IML do produkcji

Firma zakupiła oprzyrządowanie i know-how do produkcji zabawek z wtopionymi etykietami polipropylenowymi. Było to innowacyjne rozwiązanie wśród polskich producentów zabawek. Aktualnie etykiety IML zdobią znaczną część naszych produktów – wiaderka, zjeżdżalnie, artykuły zimowe i klocki.

08.1999

Nowa siedziba w Otwocku przy ul. Gabriela Narutowicza 308

Przeniesie produkcji i magazynów do nowej lokalizacji, która do dnia dzisiejszego pozostała główną siedzibą firmy Mochtoys. Od tego czasu zakład produkcyjny i magazyn były regularnie rozbudowywane.

26.03.1993

Rozpoczęcie działalności

Tego dnia firma Mochtoys rozpoczęła swoją działalność. Posiadaliśmy w ofercie zaledwie kilka produktów i nikt z nas nie przypuszczał jak daleko uda nam się zajść…